Практичний матеріал

Саме головне – запрограмувати себе на ведення здорового способу життя, виявити бажання бути здоровим.
  1. Відмовитись від шкідливих звичок (алкоголю, паління, наркотиків, зловживання статевим життям)
  2. Дотримувати правил особистої і суспільної гігієни; прагнути до чистоти та охайності.
  3. Навчитися правильно та ефективно поєднувати працю та відпочинок, використовувати скарби Природи – сонце, повітря і воду.
  4. Навчитися раціонально харчуватись, виходячи з умов нашого життя та особливостей української національної кухні.
  5. З повагою та любов’ю відноситись до засобів фізичної культури – правильне регулювання необхідного обсягу фізичного навантаження.

Ми використали свій час на покращення свого здоров`я та здоров`я рідних та блезьких, а використали ми впарви для корекції постави та вправи ранкової гімнастики. Своїм рідним зранку ми запропонували такі комплекси:

Комплекс №1
  1. Ходьба на місці високо піднімаючи коліна 25-30 с.
  2. В.п – О.С. 1-3 Ліву на крок в бік, три круга руками на зовні н. В. п. Те саме з кроку правого. Повторити 4-6 разів Т.П.
  3. 10-15 стрибків з однієї ноги на другу, розслаблені руки внизу. Ходьба уповільненим темпом 15-20 с.
  4. В.п. – О.С. 1-3 другою назад, руки вверх пружинний нахил в перед, руками доторкнутись підлоги. Голову не впускати ч. В. п. Повторити 4 6 разів Т.П.
  5. В.п. – стійка, ноги на ширині плеч, руки поставити на пояс. 1-2 перенести вагу тіла на праву ногу. Повторити 8-10 раза Т.С.
  6. В.п. – О.С. праву ногу витягнути вперед на носок, невеликий нахил назад, руки вверх. 2-3 праву ногу опустити на всю сторону стопи, передати на неї всю вагу тіла з невеликим нахилом прямим тілом вперед. Розслабити м’язи лівої ноги, руки опустити. ч. В.п. Те саме з другої ноги повторити по 4-6 раз Т.П.
  7. В.п. – О.С. притримуючись правою рукою за опору ліву руку на пояс. 1 мах лівою в середину. 2 махи вліво. Те саме правою повторювати по 4-6 раз Т.П.
  8. В.п. – О.С. 1 – напів присядки з поворотом тіла наліво, руки в сторони. 2 – випрямитись руки вверх. 3-4 те саме з поворотом на право. Повторити по 4-6 раз. Т.С.
  9. В.п. – О.С. 1 – праву на крок в сторону, руки в сторони долоні доверху. 2 – долоні зжати в кулаки із силою зігнути до плеч. 3-4 приставити праву ногу, руки випрямити і вільно впустити. Те саме в другу сторону. Повторити по 4-6 раз Т.С.
  10. В.п. – О.С. 1 – праву руку вверх, ліву в сторону, 2 – поміняти положення рук. 3 – ліву руку в сторону. 4 – руки опустити вниз і потрясти долонями. Повторити 4-6 раз. Т.С.
  11. В.п. – О.С. 1 – праву ногу всторону на носок руки за головою. 2 – підняти руки вверх. 3 – ліву ногу всторону на носок, руки приставити до плеч. 4 – В.п. – руки опустити вниз. Те саме тільки ліву на носок. Повторити по 3-4 рази Т.С.
  12. В.п. – О.С. 1-2 руки за голову. Стати на носки, протягнути і відвести лікті назад. 3 – стати на ступні лікті вперед. 4 – руки вниз з невеликим нахилом вниз – вперед. повторити 4-6 раз Т.С.

Комплекс №2 
Вправа «Підніми палицю». 
  У вихідному положенні - руки опущені вниз, палиця в руках, необхідно підняти палицю вгору, прогнувшись грудьми вперед - вдих. Повертаючись у вихідне положення і опускаючи палицю вниз - видих. У помірному темпі проробити дану вправу 6-8 разів.
Вправа «переступимо палицю». 
  Прийнявши вихідне положення, при якому руки попереду, а палиця затиснута в руках, потрібно поперемінно згинати ноги в колінах, переступаючи палицю вперед і назад. Для дітлахів вправа непроста, тому варто виконувати його в повільному темпі при рівномірному диханні по 4-6 переступання кожною ногою.
Вправа «Повернись вліво, повернись вправо». 
  У вихідному положенні - тримаючи двома руками палицю ззаду і поставивши ноги нарізно, потрібно, поперемінно, повертати корпус тіла вліво, а потім вправо. Виконати дану вправу потрібно 6-8 разів на кожну зі сторін, з рівномірним диханням і в середньому темпі.
Вправа «Тік-так». 
  Залишаючись в тому ж вихідному положенні, як і в попередній вправі, необхідно виробляти нахили корпусу тіла вліво, а потім вправо. Виконувати вправу потрібно в такому ж середньому темпі і при рівномірному диханні, 6-8 разів.
Вправа «Все вище, і вище, і вище». 
  У вихідному положенні палиця повинна знаходитися спереду, утримувана в руках опущених вниз. Потрібно виконати наступний цикл рухів: палицю підняти шкоду вниз, а потім опустити, після підняти вперед, а потім опустити, потім - вперед вгору і опустити, і, нарешті, підняти палицю над головою і опустити. Весь цикл рухів проробити 3-4 рази, підтримуючи рівномірне дихання і не збиваючись з ритму.
Вправа «Стрибни через палицю». 
  У вихідному положенні палицю необхідно покласти на підлогу, поперек, в 10-15 см від ступень дитини. Завдання маляти - відштовхуючись одночасно двома ногами перестрибнути палицю, а потім розвернутися і перестрибнути її у зворотному напрямку. Проробивши дану вправу 4-6 разів, закінчити його потрібно повільної ходьбою. До речі, за відсутності палиці, даний комплекс вправ можна проводити з обручем.


Вправи для правильної постави

1. Початкове положення (П.П.) - стоячи, ноги на ширині плечей, руки витягнуті вгору. Нахилитися вперед, руки торкаються землі якнайдалі за ногами. Повторити 5-6 разів.
2. П.П. - Стоячи, ноги на ширині плечей, права рука на талії, ліва над головою долонею усередину. Нахилити тулуб вправо, одночасно відставляючи праву ногу в сторону на носок. Повернутися в і.п. Те ж у ліву сторону. Повторити 8-10 разів.

3. П.П. - Стоячи, ноги на ширині плечей, руки витягнуті вгору. Виконувати обертання тулуба по можливо більшій амплітуді. Постарайтеся затримати на кілька миттєвостей положення максимального відхилення тулуба в кожну сторону. Повторити кілька разів в кожну сторону.

4. П.П. - Сидячи на корточках, руки, зігнуті в ліктях, по можливості торкаються підлоги між широко розведеними в сторони колінами. Випряміть ноги і тулуб з одночасним стрибком вперед. Повторити 5-6 разів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий